Skip to product information
Allnet ALLPRO21RK3399A11POEV2
€382,00 EUR
Android tablet, 21.5 inch, screen resolution 1,920 x 1,080 pixels, 4 GB RAM, 16 GB, Android 11
general
| Tablet type | Android tablet |
| suitable for | work, movies, school |
Display
| Display size | 21.5 inches |
| Screen diagonal | 54.61 cm |
| Screen resolution | 1,920 x 1,080 pixels |
| Display type | LED backlight, widescreen, LCD, touchscreen |
| Touchscreen | Multi-touch, capacitive |
| Number of touch points | 10 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brightness | 250 cd/m² |
Processor
| Processor manufacturer | Rockchip |
| Processor type | Rockchip RK |
| Processor | Rockchip RK 3399 |
Memory
| RAM | 4 GB |
Storage
| Internal storage | 16 GB |
| Storage type | Flash memory |
Operating system
| Operating system | Android 11 |
Expandable storage
| Card reader | integrated |
| Supported memory cards | SD |
| Max. memory expansion | 64 GB |
Communication
| Data communication | Bluetooth, Ethernet, WLAN |
| WLAN standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| WLAN frequencies | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Bluetooth version | Bluetooth 4.0 |
| LAN standard | Gigabit Ethernet |
Sound
| Speaker system | Stereo |
| Number of speakers | 2 |
Dimensions & weight
| Form factor | Slate PC |
| Color | black |
| Length | 30.2 cm |
| Width | 50.5 cm |
| Height | 32 mm |
Further features
| Connections | USB, headphone output |
| USB version | USB 2.0 |
| Features | Dual-band antenna, speakers |
| Market launch | 2024 |