Skip to product information
Apple Mac Studio 2025 | M4 Max • 16C/40G • 128GB • 8TB SSD
€7.403,00 EUR
Multimedia PC, Apple M4 Max, 16-Core, 128 GB RAM, 8,000 GB SSD storage, Apple M4 Max 40-Core GPU, macOS Sequoia
general
| PC Type | Multimedia PC |
| Series | Apple Mac Studio |
Processor
| Processor | Apple M4 Max |
| CPU Type | Apple M |
| Processor Manufacturer | Apple |
| Number of Processor Cores | 16-Core |
Memory
| RAM | 128 GB |
Storage
| SSD Storage | 8,000 GB |
| Hard Drive Type | SSD Hard Drive |
| Number of Hard Drives (installed) | 1 |
Graphics
| Graphics Card | Apple M4 Max 40-Core GPU |
| Video Output | HDMI |
Operating System
| Operating System | macOS Sequoia |
Connectivity
| Ports | 4 x Thunderbolt 5, 2 x USB 3.0, 1 x HDMI, 1 x LAN (RJ45), Headphone Jack (3.5 mm) |
| Front Ports | 2 x USB Type-C, 1 x Card Reader |
Communication
| Data Communication | WLAN, Bluetooth, LAN |
| LAN Standard | LAN 10/100/1000/2500/5000/10000 |
| WLAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.3 |
Drives
| Optical Drives | without optical drive |
Housing Features
| Housing Type | Mini-ITX |
| Color | silver |
| Power Supply | 480 Watt |
Dimensions & Weight
| Height | 9.5 cm |
| Width | 19.7 cm |
| Depth | 19.7 cm |
| Weight | 2.74 kg |
Other Features
| Features | with speakers, with card reader, with SSD |