Skip to product information
Mini-PC HP Pro Intel Core i5-1334U 10-Core 1.3 GHz 16 GB DDR4 512 GB SSD Intel Iris Xe Graphics Shared Memory Microsoft Windows 11 Professional
€736,00 EUR
Mini-PC, Intel Core i5-1334U, 1.3 GHz, 10-Core, 16 GB RAM, DDR4, 512 GB SSD storage, Intel Iris Xe Graphics, Shared Memory graphics, Microsoft Windows 11 Professional
general
| PC type | Mini-PC |
| suitable for | Beginners, professionals, business |
| Series | HP Pro |
Processor
| Processor | Intel Core i5-1334U |
| CPU type | Intel Core i5 |
| Clock speed | 1.3 GHz |
| max. turbo clock | 4.6 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Number of processor cores | 10-Core |
| Number of threads | 12 |
RAM
| RAM | 16 GB |
| RAM type | DDR4 |
Storage
| SSD storage | 512 GB |
| Hard drive type | SSD hard drive |
| Number of hard drives (installed) | 1 |
Graphics
| Graphics card | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics memory | Shared Memory |
| Video outputs | DisplayPort, HDMI |
Operating system
| Operating system | Microsoft Windows 11 Professional |
Connectivity
| Ports | 3 x USB 2.0, 3 x USB 3.2, 1 x USB 3.2 Type-C |
Communication
| Data communication | W-LAN, Bluetooth, LAN |
| LAN standard | LAN 10/100/1000 (GBit-LAN) |
| WLAN standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax |
| Bluetooth version | Bluetooth 5.2 |
Drives
| Optical drives | without optical drive |
Case features
| Case type | Desktop |
| Color | black |
| Power supply | 65 watts |
| Power supply | AC 120/230 V |
Dimensions & weight
| Height | 3.4 cm |
| Width | 17.7 cm |
| Depth | 17.5 cm |
Further features
| Equipment | with SSD |
| Scope of delivery | with mouse, with keyboard |