Skip to product information
Mini-PC HP Pro Intel Core i5-13500T 14-Core 1.6 GHz 16 GB DDR4 512 GB M.2 SSD Intel UHD Graphics 770 Shared Memory FreeDOS
€769,00 EUR
Mini-PC, Intel Core i5-13500T, 1.6 GHz, 14-Core, 16 GB RAM, DDR4, 512 GB SSD storage, Intel UHD Graphics 770, Shared Memory Graphics, FreeDOS
general
| PC type | Mini-PC |
| suitable for | Business |
| Series | HP Pro |
Processor
| Processor | Intel Core i5-13500T |
| CPU Type | Intel Core i5 |
| Clock speed | 1.6 GHz |
| max. turbo clock | 4.6 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor codename | Raptor Lake |
| Number of processor cores | 14-Core |
| Number of threads | 20 |
| Cache | 24 MB |
RAM
| RAM | 16 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3,200 MHz |
| Number of RAM slots | 2 |
| Maximum memory expansion | 64 GB |
Storage
| SSD storage | 512 GB |
| Hard drive type | M.2 SSD |
| Number of hard drives (installed) | 1 |
Graphics
| Graphics card | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics memory | Shared Memory |
| Video outputs | DisplayPort, HDMI |
Operating system
| Operating system | FreeDOS |
Connectivity
| Ports | Audio output, Audio input, 5 x USB 3.2, 1 x USB 3.2 Type-C |
| Front ports | Headphone-microphone combo jack, 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.1 Type-C |
Communication
| Data communication | LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| LAN standard | LAN 10/100/1000 (GBit-LAN) |
| WLAN standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth version | Bluetooth 5.2 |
Drives
| Optical drives | without optical drive |
Case features
| Case type | Small Form Factor (SFF) |
| Color | black |
| Power supply | 90 Watts |
| Power supply | AC 120/230 V |
Dimensions & Weight
| Height | 3.4 cm |
| Width | 17.7 cm |
| Depth | 17.5 cm |
Other features
| Features | with SSD |
| Scope of delivery | with mouse, with keyboard |