Skip to product information
Huawei FreeBuds SE 2 Ceramic White
€33,00 EUR
In-ear headphones, in-ear fit, wireless, Bluetooth 5.3, frequency response 20 - 20,000 Hz, 9 h battery life, with hands-free function
general
| Product type | In-ear headphones |
| Type | Dynamic |
| Wearing comfort | in-ear fit |
Function
| Transmission type | wireless |
| suitable for | Smartphone, Sports |
| Functions | hands-free function |
| Features | Microphone |
Bluetooth properties
| Bluetooth version | Bluetooth 5.3 |
| Bluetooth profiles | SPP, HFP (Hands Free Profile), A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), AVCTP, AVRCP (Audio Video Remote Control Profile), AVDTP, RFCOMM |
| Bluetooth codecs | AAC, SBC |
| Range | 10 m |
Sound
| Frequency response | 20 - 20,000 Hz |
Battery
| Battery life | 9 h |
| Talk time | 5 h |
| Charging case battery capacity | 510 mAh |
Cable
| Connector | USB-C |
Design
| Color | white |