Skip to product information
Kiebel Premium PC Slim IX Ryzen 5 9600X / 32GB DDR5 / Radeon Graphics / 1TB (187156)
€1.088,00 EUR
Mini-PC, AMD Ryzen 5 9600X, 3.9 GHz, 6-Core, 32 GB RAM, DDR5, 1,000 GB SSD storage, AMD Radeon Graphics, Microsoft Windows 11 Professional
General
| PC Types | Mini PC, Office PC |
| Suitable for | Business |
Processor
| Processor | AMD Ryzen 5 9600X |
| CPU Type | AMD Ryzen 5 |
| Clock Speed | 3,900 MHz / 3.9 GHz |
| Max Turbo Clock | 5.4 GHz |
| Processor Manufacturer | AMD |
| CPU Socket | Socket AM5 |
| Number of Processor Cores | 6-Core |
| Number of Threads | 12 |
| Cache | 32 MB |
RAM
| RAM | 32 GB |
| RAM Type | DDR5 |
Storage
| SSD Storage | 1,000 GB |
| Hard Drive Type | SSD Hard Drive |
| Number of Hard Drives (installed) | 1 |
Graphics
| Graphics Card | AMD Radeon Graphics |
| Video Outputs | HDMI, DisplayPort |
Operating System
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professional |
Drives
| Optical Drives | Without Optical Drive |
Further Features
| Features | with SSD |