LG 27TQ615S-WZ
LG 27TQ615S-WZ
Skip to product information
LG 27TQ615S-WZ
LG 27TQ615S-WZ
TV monitor, 27 inch, 1,920 x 1,080 pixels, 60 Hz, IPS, 16:9, response time 14 ms, 1,000:1, pixel density 81.59 ppi, brightness 250 cd/m², HDMI, with speaker
general
Product types TV monitor, Full HD monitor
Image properties
Screen size 27 inch
Screen diagonal 68.58 cm
Panel technology IPS
Resolution 1,920 x 1,080 pixels
Screen format 16:9
Refresh rate 60 Hz
Response time 14 ms
Contrast ratio (typical) 1,000:1
Contrast ratio 1,000,000:1
Brightness 250 cd/m²
Color depth 8 Bit
Displayable colors 16.7 million
FOV 178/178 °
Color space NTSC 72%
Pixel pitch 0.3114 mm
Pixel density 81.59 ppi
Horizontal frequency range 30 - 83 kHz
Vertical frequency range 58 - 62 Hz