Skip to product information
MINISFORUM Mini PC Intel Core Ultra 5 125H 14-Core 32 GB DDR5 1,000 GB M.2 SSD
€810,00 EUR
Mini-PC, Intel Core Ultra 5 125H, 14-Core, 32 GB RAM, DDR5, 1,000 GB SSD storage
general
| PC Type | Mini-PC |
Processor
| Processor | Intel Core Ultra 5 125H |
| CPU Type | Intel Core Ultra 5 |
| Max. Turbo Boost | 4.5 GHz |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Number of Processor Cores | 14-Core |
| Number of Threads | 18 |
Memory
| RAM | 32 GB |
| RAM Type | DDR5 |
Storage
| SSD Storage | 1,000 GB |
| Hard Drive Type | M.2 SSD |
| Number of Hard Drives (installed) | 1 |
Connectivity
| Ports | 1 x LAN (RJ45), 1 x OCuLink, 1 x HDMI, 1 x DisplayPort, 1 x USB4, 1 x USB 2.0 |
| Front Ports | 2 x USB 3.2 Gen2, 1 x USB4, Headphone-Microphone Combo Port |
Communication
| Data Communication | WLAN, LAN, Bluetooth |
| WLAN Standard | Wi-Fi 7 |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.4 |
Drives
| Optical Drives | without optical drive |
Housing Features
| Housing Type | Mini-ITX |
| Power Supply | 65 Watt |
Other Features
| Equipment | with SSD |