Skip to product information
Onestyle Diamond Pink
€58,00 EUR
LTE Smartphone, 2.4 inch, 1,000 mAh, expandable memory
general
| Product types | LTE Smartphone, Dual-SIM Phone, Dumb Phone, Feature Phone, Senior Phone |
General
| Market launch | 2026 |
Display
| Display size | 2.4 inches / 6.096 cm |
Hardware
| max. memory expansion | 64 GB |
| Dual SIM technology | Dual SIM Standby |
| SIM card | Nano-SIM |
| Memory cards | microSDHC, microSDXC, microSD |
| Audio feature | Stereo speakers |
| Working memory (RAM) | 16 MB |
| internal memory | 16 MB |
Communication
| Mobile communication standards | 4G, 2G |
| mobile data communications | GSM, LTE |
| local connection | Bluetooth |
| Bluetooth version | 5.4 |
Interfaces
| Port | USB-C |
Casing
| Design | Bar Phone |
| Color | pink |
| physical buttons | Emergency call button |
| Weight | 140 g |
| Height | 115 mm |
| Width | 70 mm |
| Depth | 22 mm |
| Dimensions (folded) | 70 x 70 x 22 mm |
Battery & Run times
| Battery capacity | 1,000 mAh |
| Battery | Li-Ion |
Other features
| Input method | physical keyboard |
| Scope of delivery | Charger |