Skip to product information
Xiaomi Noise Canceling USB-C White
€15,00 EUR
Noise-canceling headphones, in-ear, wired, frequency response 20 - 40,000 Hz, 32 Ohm, cable length 1.25 m, weight 20 g, active noise cancellation
general
| Product types | Noise-canceling headphones, In-ear headphones |
| Wearing style | in-ear |
Function
| Transmission type | wired |
| Features | Cable remote control, Microphone |
| Music function | Volume |
| Call functions | Answer call |
Sound
| Frequency response | 20 - 40,000 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sensitivity | 113 dB/mW |
| Max. power handling | 5 mW |
Cable
| Cable length | 1.25 m |
| Connector | USB-C |
Design
| Color | white |
| Material | Titanium |
| Weight | 20 g |
Other features
| Market launch | 2018 |